Pielęgnacja

PIELĘGNACJA WŁOSÓW PRZEDŁUŻONYCH

 

Włosy przedłużane są włosami martwymi dlatego wymagają szczególnej pielęgnacji. Codziennie ulegają niszczeniu i nie są w stanie się regenerować, dlatego tak ważne jest ich wzmożone nawilżanie. Wszelkie stylizacje i farbowanie skracają ich czas użytkowania.

 

KROK PO KROKU

 

1.Czesanie

– Oddzielnie rozczesz własne włosy na czubku głowy ku przodowi, a następnie zabierz się za rozczesywanie włosów przedłużonych

– zawsze starannie rozczesuj włosy przed myciem specjalną szczotką przeznaczoną do włosów przedłużanych. Podczas czesania włosy przytrzymuj jedną ręką, a drugą rozczesuj zaczynając od końcówek, kierując się ku górze.

– zwróć uwagę, aby nie zahaczać szczotką o łączenia

 

2.Mycie

– Jeśli używasz olejków/płynów do kąpieli w wannie, upnij włosy. Moczenie włosów w wodzie z zawartością niektórych kosmetyków może powodować niszczenie łączeń.

– Włosy myj w letniej lub chłodnej wodzie

– Podczas mycia nie pochylaj głowy do przodu.

– Do mycia zalecane jest używanie produktów poleconych przez stylistę do przedłużonych włosów. ( CHI Infra Szampon, CHI Infra Odżywka)

– Mycie rozpocznij od delikatnego wmasowania szamponu w skórę głowy, również między łączeniami. Następnie delikatniej „przeciągnij” szamponem po przedłużonych włosach. Pod żadnym pozorem nie wolno włosów pocierać, szorować i myć okrężnymi ruchami (może to doprowadzić do powstania kołtunu, którego nie uda się rozczesać)

– Odżywkę nawilżającą nakładaj ok 4cm poniżej łączeń. Nigdy nie nakładaj odżywki na łączenia (odżywka może spowodować niszczenie łączeń – wyczesywanie pojedynczych włosów, odpadanie całych pasemek)

– Po umyciu włosy zawiń w ręcznik, aby odsączyć nadmiar wody. Nigdy nie pocieraj włosów ręcznikiem.

– Po zdjęciu ręcznika przeczesz włosy palcami i wmasuj w końcówki włosów olejek arganowy. Nie zaleca się stosowania jedwabiu (może wysuszać włosy).

– Delikatnie rozczesz wilgotne włosy szczotką. Podczas czesania włosy nie mogą być na tyle mokre, aby kapała z nich woda. Nie pozwól, aby mokre, splątane włosy wyschły bez uprzedniego rozczesania (może to doprowadzić do powstania kołtuna, którego nie uda się rozczesać)

 

3.Suszenie

– Jeśli masz czas to pozostaw włosy do wyschnięcia

– Przed suszeniem używaj sprayu do termo-ochrony

– Włosy susz najlepiej zimnym nawiewem, a przy cieplejszym strumieniu trzymaj suszarkę min. 30 cm od włosów

 

4.Spanie

– Nie kładź się spać w mokrych lub wilgotnych włosach

– Przed snem rozczesz dokładnie włosy i zapleć w warkocz, a najlepiej zawiń w koczek na czubku głowy (zapobiegnie to ocieraniu się włosów o poduszkę – tworzeniu kołtunów oraz przypadkowemu wyrywaniu pasemek podczas snu)

 

5.Stylizacja

– Do prostowania i kręcenia używaj tylko ceramicznych urządzeń

– Przed stylizacją na gorąco używaj produktów do termo-ochrony.

-. Włosy dziewicze można farbować i rozjaśniać. Włosy słowiańskie można farbować z użyciem max. wody 6%. Włosy kaukaskie można tonować. Każde farbowanie może wpłynąć na żywotność i jakość włosów.

– Nie wolno tapirować przedłużonych włosów, pryskać lakierem w łączenia oraz nakładać farby na łączenia.

Lovxtend
Ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/5
20-538 Lublin