Metody przedłużania włosów

Długie i gęste włosy to marzenie każdej kobiety. Na szczęście łatwo można je spełnić, wystarczy wybrać odpowiednią dla nas metodę i przedłużyć włosy. Zabieg ten jest stosunkowo bezbolesny i bezinwazyjny.

Metody przedłużania włosów

  • Metoda keratynowa. Jest to najstarsza i najpopularniejsza w polskich salonach kosmetycznych metoda przedłużania włosów. Tzw. „metoda na ciepło”, do łączenia używana jest keratyna będąca naturalnym składnikiem włosa. Podczas zabiegu keratyna wtapia się we włosy za pomocą temperatury. Jest ona jednak niższa niż ta, z którą nasze włosy mają do czynienia podczas prostowania prostownicą. Niestety keratynowe przedłużanie kosmków nie jest trwałe i włosy należy uzupełniać co 2-3 miesiące.
  • Metoda na mikroringi. Tzw. „metoda na zimno”, polecana szczególnie dla osób o cienkich i osłabionych włosach. Do przedłużania nie potrzebujemy zgrzewarki,w związku z tym jest ona najbezpieczniejsza dla włosów. Kosmyki doczepiamy za pomocą małych obrączek, które wykonane są z miedzi, brązu lub aluminium. Ich kolor możemy dobrać odpowiednio do włosów klientki. Metoda wymaga od fryzjera dużej sprawności i jest stosunkowo trwała.
  • Metoda na ultradźwięki. Jest to najnowocześniejsza metoda. Włosy doczepia się za pomocą specjalnego urządzenia bazującego na falach energetycznych. Efekt utrzymuje się nawet do pół roku. Ultradźwięki to najlepsza metoda dla Pań o słabych, zniszczonych zabiegami włosach.

Włosy używane do przedłużania.

Do przedłużenia włosów najlepsze są włosy w pełni naturalne. Włosy syntetyczne lub półsyntetyczne będą odróżniać się od naszych i nie nadają się do stylizacji.

Jeżeli chodzi o włosy naturalne, najlepsze będą słowiańskie, dziewicze. Są to włosy najwyższej jakości. Przedłużając włosy używa się również włosów europejskich, są to jednak przeważnie włosy półsyntetyczne.

Przedłużanie włosów stało się popularne z uwagi na łatwy dostęp, stosunkowo dobrą cenę i trwałość. Coś co kiedyś wydawało się niemożliwe, dziś mamy na wyciągnięcie ręki.

Pamiętajmy jednak o tym żeby dobrać odpowiednią metodę do naszych włosów oraz fryzury.

Lovxtend
Ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/5
20-538 Lublin